ROBOTY DO PALETYZACJI

1. ROBOTY DO PALETYZACJI

Roboty do paletyzacji to gwarancja wysokiej efektywności, szybkości i precyzji. Pomagają usprawniać procesy produkcyjne, a to przynosi czysty zysk.

Roboty to zaawansowane technologicznie i niezwykle praktyczne urządzenia. Umożliwiają odbiór z linii produkcyjnej i układanie na paletach różnorodnych opakowań – np. worków, pudełek, paczek czy zgrzewek.

W Optoelectronic oferujemy wysokiej klasy roboty do paletyzacji, które doskonale radzą sobie z różnymi gabarytami.Charakteryzuje je duży udźwig i kompaktowy rozmiar. Są w stanie sprawnie i szybko przenosić opakowania o różnych gabarytach i ciężarach. Układają je na palety w zaprogramowany sposób, tworząc z nich stabilne warstwy o ustalonej wysokości, tak aby optymalnie wykorzystać powierzchnię.

2. Robot vs. człowiek

Roboty do paletyzacji mają liczne przewagi nad człowiekiem. Zadania wykonywane przez robota, dla pracownika byłyby monotonną czynnością, obarczoną ryzkiem błędu – np. nierównego ułożenia, co ograniczałoby pełne wykorzystanie powierzchni, a nawet zrzucenia układanego towaru. Robot się nie męczy, nie nudzi, ściśle trzyma się standardu. Powtarzalność dla tego urządzenia nie jest problemem, ale atutem.

Chcesz dowiedzieć się więcej o działaniu robotów do paletyzacji? Skontaktuj się z nami – z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.

3. Bezpieczeństwo i wydajność

W przypadku robota do paletyzacji nie występuje ryzyko wypadku przy pracy. Roboty mogą pracować w trudnych warunkach, bez spadku tempa i wydajności – przy wysokiej albo niskiej temperaturze, w miejscach o dużym natężeniu hałasu itp. Są urządzeniami, które mogą działać w trybie ciągłym, bez przerw i przestojów, w ciągu dnia i w nocy. Korzystanie z robotów eliminuje też ryzyko uszkodzenia towarów podczas przenoszenia z linii produkcyjnej na paletę.

4. Roboty do paletyzacji dla wielu branż

Roboty do paletyzacji to wszechstronne urządzenia, z których z powodzeniem i łatwością można korzystać w wielu branżach. Bez trudno można integrować je z różnorodnymi liniami produkcyjnymi. Prosta konfiguracja pozwala na szybkie ustalanie parametrów, którymi przy pracy ma kierować się robot.

Roboty cechuje wysoka elastyczność. Bez problemu można dostosować tryb pracy urządzenia do nowych warunków i zmieniających się potrzeb.

Intuicyjne programowanie pozwala na łatwą zmianę modelu układania. Dzięki temu możliwe jest szybkie wdrożenie funkcjonowania według nowego wzoru, a także przenoszenie innego rodzaju produktu, o zmienionej wielkości i wadze.

5. Roboty do paletyzacji to szereg korzyści dla każdej firmy

Wdrożenie automatyzacji na finalnym etapie procesu produkcyjnego ma ogromne znaczenie dla działalności całego przedsiębiorstwa. Przekłada się na zwiększenie przepustowości linii produkcyjnej i podniesienie tempa przekazywania gotowego towaru do magazynu. Roboty do paletyzacji cechuje wysoka ergonomia, dokładność oraz energooszczędność.

Firmy, które stawiają na dynamiczny rozwój i chcą usprawnić swoją działalność, powinny zainteresować się urządzeniami dostarczanymi przez Optoelectronic. Roboty do paletyzacji to oszczędność czasu i pieniędzy. Dzięki łatwej instalacji i prostej obsłudze można szybko zastosować je w procesie produkcyjnym. Sprawne wdrożenie tych urządzeń w krótkim czasie przełoży się na odczuwalne, szerokie korzyści.