Sortownik optyczny. Nieocenione wsparcie dla firm spożywczych.

Nowoczesne, wydajne urządzenie, które ułatwia i bardzo wyraźnie podnosi efektywność pracy. Tak w skrócie można opisać sortownik optyczny kolorów ziaren. Tą maszyną powinny zainteresować się firmy z branży spożywczej, które jako surowiec wykorzystują m.in. różnorodne nasiona, rodzynki, orzechy czy migdały.

Sortownik optyczny to urządzenie innowacyjne i zaawansowane technologicznie, które swoją pracę opiera na sensorach światła CCD oraz specjalnych soczewkach przemysłowych. Jest przy tym proste w obsłudze, ma szerokie zastosowanie i z powodzeniem można dostosować je do specyficznych profili działalności szeregu firm z branży spożywczej.

Efekt pracy, który uzyskują jego użytkownicy, to wyselekcjonowany, najwyższej jakości produkt końcowy. W tym miejscu warto też wspomnieć o funkcjonowaniu samego urządzenia, które korzysta z inteligentnej technologii sterowania temperaturą oraz ciśnieniem powietrza. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ zapewnia optymalny tryb pracy sortownika, co pozytywnie przekłada się na jego niezawodność i żywotność.

Sortownik optyczny – efektywność i wysoki standard

Jakość i standard są niezwykle ważne we wszystkich sektorach gospodarki. Jeśli mówimy o branży spożywczej, to warto pamiętać, że przewidziane dla niej normy są jeszcze bardziej wygórowane. To oczywiste, bo żywność może mieć bezpośredni wpływ na zdrowie, a nawet życie. Urządzenia oferowane przez Optoelectronic spełniają najwyższe wymagania i sprawdzą się doskonale w każdej firmie, która na co dzień ma do czynienia m.in.: z różnorodną gamą nasion, migdałów i orzechów.

Sortownik optyczny nie zajmuje dużo miejsca, dlatego łatwo umieścić go w hali produkcyjnej czy w strefie pakowania żywności. Maszyna umożliwia dokonywanie starannej selekcji podawanego surowca, co pozwala na uzyskanie produktu o najwyższej jakości.

Oddzielić ziarna od plew

Sortownik przy pracy uwzględnia różne cechy, m.in.: wagę i wielkość materiału. Trafnie, sprawnie i szybko eliminuje zanieczyszczenia i wszystko, co jest niepożądane. Można powiedzieć, że ma wprawne oko i potrafi przejrzeć na wylot. I w żadnym razie nie będzie to przesadą, bo optyczny sortownik jest w stanie odróżnić np.: orzecha od łupiny, posiada też zdolność wykrycia owadów zalęgających się czy żerujących w nasionach.

Uniwersalne zastosowanie i dbałość o jakość

Sortowniki optyczne znakomicie sprawdzają się w pracy z różnorodnymi kategoriami surowca, m.in.: nasionami sezamu, rodzynkami, migdałami, orzechami, owsem, soją, kukurydzą oraz ziarnami pszenicy.

Branża spożywcza musi szczególnie dbać o rygorystyczne wymogi sanitarne, a sortownik bardzo pomaga sprostać tym wyzwaniom. Jest przy tym łatwy do utrzymania w czystości, a korzystanie z niego nie opróżni portfela, bo do swojego funkcjonowania zużywa niewiele energii.

Sortownik optyczny to doskonała propozycja dla tych, którzy myślą o rozwoju i umacnianiu swojej pozycji rynkowej. Dlatego firmy, które chcą usprawnić swoją działalność, wdrożyć innowacyjne rozwiązania, podnieść efektywność i tempo pracy z jednoczesnym zachowaniem jakości, nie powinny dłużej się zastanawiać. Produkty oferowane przez Optoelectronic są właśnie dla nich!

Similar Posts