Pompa ciepła R290 – grzeje, chłodzi, oszczędza

Pompy ciepła to niezwykle wydajne, ekonomiczne i przyjazne środowisku urządzenia grzewcze. Nie może zatem dziwić, że w zawrotnym tempie zyskują na popularności. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, Optoelectronic w swojej ofercie ma kolejny model – R290.

Rynek pomp ciepła rozwija się bardzo dynamicznie. Producenci wprowadzają coraz wydajniejsze i coraz bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia. Odpowiedzią na potrzeby osób, które chcą w ten sposób ogrzewać swój dom, jest m.in.: pompa R290 typu monoblok. Za tym symbolem kryje się nowa jakość i same korzyści dla użytkownika.

Dlaczego warto mieć pompę ciepła?

Wymieniając szereg zalet, na pierwszy plan wysuwa się oszczędność. Ponieważ pompa „żywi się” powietrzem, nie potrzebuje tradycyjnego paliwa (węgla, ekogroszku czy gazu), nie ponosimy więc kosztów jego zakupu. Kiedy źródło energii jest czyste, nie trzeba wydobywać go i spalać w sposób szkodliwy dla środowiska, oszczędzamy również naszą planetę. Pompa korzysta z naturalnego czynnika chłodniczego R290, inaczej mówiąc propanu, który ma dużo większe walory ekologiczne, w porównaniu do urządzeń starszej generacji.

Komfort i nowoczesność

Pompa nie potrzebuje specjalnego paliwa, więc nie wymaga dostarczania go czy dbania o palenisko i mówiąc wprost – nie brudzimy sobie przy niej rąk. Nie trzeba wygospodarowywać na nią specjalnego pomieszczenia, co jest np. konieczne przy tradycyjnych kotłach. Jej płynna praca w zakresie temperatur od -30°C do 43°C pozwala grzać, gdy jest zimno, a także chłodzić w gorące dni.

Pompa oferowana przez Optoelectronic charakteryzuje się najwyższą klasą energetyczną A+++, a także cichą pracą, bez głośnego, irytującego buczenia. Wysoka wydajność, działanie w bardzo niskich temperaturach i możliwość podgrzania wody na wyjściu nawet do 75°C pozwala używać tej pompy w budynkach, które nie są najwyższej klasy cieplnej.

Jak działa pompa ciepła?

Pompa ciepła typu powietrze – woda to urządzenie, które pobiera energię cieplną z powietrza atmosferycznego i następnie oddaje ją do pomieszczeń. Ciepło „wyprodukowane” przez pompę podgrzewa wodę, która wypełnia system grzewczy budynku, a dodatkowo tę, która płynie z kranów. „Sercem” pompy jest sprężarka, w tym wypadku to Panasonic DC TWIN ROTARY. Pompę powietrze-woda cechuje także prosty i szybki montaż.

Pompa typu monoblok. Co to znaczy?

Wśród pomp ciepła wyróżnia się dwa typy – split i monoblok. W największym skrócie charakteryzują się tym, że split składa się z dwóch tzw. jednostek – jednej montowanej na zewnątrz, a drugiej wewnątrz budynku. Monoblok w całości umiejscowiony jest na zewnątrz. Działanie i konstrukcja obu urządzeń są podobne, jednak przewagą monobloku jest łatwiejszy montaż, bo m.in. nie wymaga wykonania przyłączy chłodniczych. Monoblok posiada wszystkie elementy na zewnątrz, a stamtąd ciepło trafia bezpośrednio do instalacji grzewczej – grzejników ściennych czy systemu ogrzewania podłogowego – a także na potrzeby podgrzania wody użytkowej.

Każdy, kto chce ogrzewać się i chłodzić wydajnie, energooszczędnie i nowocześnie, powinien zainteresować się pompą R290, którą oferuje Optoelectronic.

Similar Posts