Inwerterowa pompa ciepła

Inwerterowa pompa ciepła. Ekologiczne i oszczędne rozwiązanie dla domu i firmy

Każdy, kto szuka energooszczędnego, wydajnego i nowoczesnego systemu grzewczego, powinien zainteresować się pompą ciepła. Takie właśnie urządzenie, z inwerterem DC-32, w swojej ofercie posiada Optoelectronic.

Gwałtowny wzrost cen energii czy ograniczony dostęp do tradycyjnych surowców energetycznych skłania wiele osób do szukania alternatywnych rozwiązań. Jednym z nich, bardzo szybko zyskującym na popularności, jest pompa ciepła.

Czym jest pompa ciepła

Na początku warto krótko przybliżyć, czym w ogóle jest i jak działa pompa ciepła. W dużym uproszczeniu, jest to urządzenie, które czerpie energię cieplną z powietrza albo ziemi, a następnie dostarcza ją do budynku. Może także podgrzewać wodę użytkową. Inwerterowa pompa ciepła oferowana przez Optoelectronic to model typu powietrze – woda. Działa na zasadzie sprężonego powietrza – pobiera ciepło z powietrza atmosferycznego i przekazuje je w celach grzewczych do pomieszczeń. Jej zaletą jest to, że zajmuje niewiele miejsca i jest prosta w montażu. Dodatkowo pompa ciepła jest czysta w utrzymaniu, co daje jej dużą przewagę w porównaniu z innymi źródłami ciepła. W przeciwieństwie do pomp gruntowych, nie wymaga wykonania głębokich odwiertów czy rozprowadzenia specjalnych wężownic po dużej powierzchni, aby pozyskiwać energię z gleby.

Jak działa pompa inwerterowa

Pompa z inwerterem DC-32 to urządzenie, które cechuje się elastycznością działania. Dostosowuje moc grzewczą do aktualnego zapotrzebowania, nie produkując zbędnych nadwyżek ciepła, ani nie dopuszczając do wychłodzenia pomieszczenia. Tradycyjne pompy funkcjonują w trybie włączony/wyłączony. Polega to na tym, że działają do momentu osiągnięcia zaprogramowanej temperatury, po czym się wyłączają. Kiedy temperatura się zmniejsza, uruchamiają się ponownie. Pompa inwerterowa pracuje płynnie – zmniejsza moc, kiedy temperatura zbliża się do pożądanego poziomu, a zwiększa ją w momencie, gdy temperatura zaczyna maleć. Od strony technicznej wygląda to tak, że prąd zmienny, który dostarczany jest do urządzenia, przekształcany jest w prąd stały. Ten z kolei zamieniany jest przez inwerter w prąd 3-fazowy, z odpowiednio dobieraną częstotliwością i amplitudą. Dzięki temu regulowane są obroty sprężarki.

Dobry wybór, czysta oszczędność

Pompy ciepła zaliczane są do Odnawialnych Źródeł Energii (OZE). Do pracy potrzebują niewiele prądu, a ciepło wytwarzają naturalnie, w tym przypadku z powietrza. Dzięki temu nie obciążają portfela, nie są też uciążliwe dla środowiska naturalnego. Rozważając zakup takiego urządzenia, warto zwrócić uwagę, że istnieje wiele programów dofinansowania przedsięwzięcia. Funkcjonuje wiele programów dotacyjnych – rządowych i lokalnych, które pozwalają znacząco zmniejszyć koszt tej inwestycji. Przedsiębiorcy mogą skorzystać także z preferencyjnych pożyczek i kredytów.

Pompy ciepła z inwerterem DC-32, które oferuje Optoelectronic, znakomicie sprawdzą się zarówno w domu, jak i w firmie. Są to urządzenia charakteryzujące się wysoką wydajnością, zaawansowaną technologią, a jednocześnie są proste w montażu, intuicyjne w obsłudze i bezawaryjne. Pompa posiada również funkcję chłodzenia. Dzięki swoim możliwością szybko i skutecznie ogrzeje, ale także w razie potrzeby ochłodzi pomieszczenie mieszkalne, lub miejsce prowadzenia działalności gospodarczej.

Similar Posts