Linie do kaszy gryczanej i jaglanej

Linie do kaszy gryczanej i jaglanej. Te urządzenia gwarantują profesjonalną i wydajną produkcję

Od gryki i prosa do kaszy. Szybko, sprawnie, efektywnie. To możliwe, dzięki zastosowaniu linii produkcyjnych dostarczanych przez Optoelectronic. Kasza gryczana i jaglana przygotowywana przy ich użyciu jest najwyższej klasy, spełnia wszelkie standardy i co najważniejsze, trafia w oczekiwania konsumentów. Firmy rolno-spożywcze, które stawiają na rozwój i wzmacnianie swojej pozycji rynkowej, powinny korzystać z takich profesjonalnych maszyn.

Optoelectronic dostarcza na rynek kompletne linie, pozwalające na kompleksowąobróbkę zarówno gryki, z której powstaje kasza gryczana, jak również prosa, służącego do przygotowania kaszy jaglanej. Produkcja kasz składa się z kilku etapów, a specjalistyczne urządzenia pozwalają wykonać to dokładnie, wydajnie i z zachowaniem wysokiej jakości.

Linie do produkcji kaszy. Sposób działania

Produkcja kasz zaczyna się od podania surowca ze zbiorników na linię. Na niej przechodzą przez kolejne maszyny, tak aby finalnie stać się właściwym produktem.

Gryka i proso na początku odzierane są z łusek. Dzieje się to przy użyciu specjalnie przeznaczonych do tego urządzeń, czyli tryjera i obłuszczarek. Dla uzyskania jak najlepszego surowca, segregacja prowadzona jest z wykorzystaniem sortownika optycznego i maszyny X Ray. Te urządzenia pozwalają na oddzielenie od wysokowartościowego materiału frakcji gorszej i odpadowej. Kolejny etap to porcjowanie finalnego produktu przy użyciu wagi półautomatycznej. Linia produkcyjna, poza specjalistycznymi urządzeniami, posiada również m.in. konstrukcję wsporczą, barierki i podesty.

Linia do produkcji kasz składa się z podstawowego zestawu maszyn, które zintegrowane są z innymi urządzeniami dostarczanymi przez Optoelectronic (sortownik optyczny, maszyna X Ray). To optymalne połączenie, podnoszące wydajność, sprawność i płynność funkcjonowania, a także tempo pracy.

Przedsiębiorcy, którzy wybiorą profesjonalny sprzęt oferowany przez Optoelectronic mogą być pewni, że dzięki niemu uzyskają produkt najwyższej jakości. Taki towar z pewnością spełni oczekiwania współpracujących z nimi odbiorców – sieci handlowych, firm zajmujących się handlem hurtowym czy klientów indywidualnych.

Dbałość o jakość surowca. Segregacja odpadów i zanieczyszczeń

Jednym z kluczowych elementów produkcji jest dbałość o jakość materiału, a także skuteczne odseparowanie części odpadowej. Do tego najlepiej nadają się zaawansowane technologicznie urządzenia – sortownik optyczny i maszyna rentgenowska. Jest to niezwykle funkcjonalny sprzęt, działający z wielką precyzją i wykrywający różnorodne zanieczyszczenia (m.in. kamień, tworzywa sztuczne, szkło, aluminium albo metale). Wszystkie niepożądane elementy – o niewłaściwych wymiarach, uszkodzone, przesuszone, nadgnite czy z żerującymi w środki szkodnikami – są eliminowane. Użytkowanie tych urządzeń przynosi wiele korzyści – lepszą wydajność, wyższe tempo pracy, utrzymanie ustalonego standardu.

Linie do produkcji kaszy gryczanej i jaglanej mogą zostać rozbudowane o dodatkowe, niezwykle praktyczne elementy. Chodzi o maszynę pakującą oraz robota do paletyzacji. Te urządzenia, które w swojej ofercie ma Optoelectronic, bezpośrednio przekładają się na zwiększenie automatyzacji całego procesu produkcyjnego, a także wzrost efektywności wszystkich działań, które się z nim wiążą.

Kompleksowa obsługa i wsparcie w trakcie eksploatacji

Optoelectronic oferuje swoim klientom kompleksową obsługę. Składa się na nią dostawa urządzeń, ich montaż, uruchomienie, a także przeszkolenie załogi, która będzie pracować przy linii produkcyjnej. Sprzęt objęty jest 12 miesięczną gwarancją. Optoelectrnonic to firma, która ceni sobie długotrwałe relacje z klientami. Dlatego współpraca z nimi nie ogranicza się do samej sprzedaży. Świadczone usługi posprzedażowe dotyczą doradztwa i pomocy technicznej w trakcie bieżącej eksploatacji linii produkcyjnych do kasz. Warto więc postawić na tego sprawdzonego partnera i wraz z nim rozwijać swoją działalność.

Similar Posts