optoelectronic-robot-do-paletyzacji

Roboty do paletyzacji. Wejdź na wyższy poziom produkcji

Korzystanie w procesach produkcyjnych z robotów do paletyzacji to krok w stronę wyższej efektywności. Każda firma, która stawia na poprawę wydajności, a przez to na większy zysk, powinna bez wahania wprowadzić u siebie te urządzenia. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi Optoelectronic.

Usprawnienie pracy, szybkość i precyzja działania. Uniwersalne zastosowanie dla różnorodnych branż i profili działalności. Łatwa obsługa i możliwość prostego wdrożenia w przedsiębiorstwie. To największe zalety robotów do paletyzacji.

Jakie korzyści daje używanie robotów do paletyzacji

Te cechujące się technologicznym zaawansowaniem i praktycznością urządzenia pozwalają na odbiór z linii produkcyjnej i układanie na paletach różnego rodzaju opakowań – np. pudełek, zgrzewek, paczek czy worków.

Roboty, przy kompaktowych rozmiarach, mają duży udźwig. Dzięki temu mogą szybko i sprawnie przenosić opakowania o różnych gabarytach i ciężarach. Następnie, w ustalony i zaprogramowany sposób, układają towar na paletach. W ten sposób powstają stabilne warstwy, dzięki czemu optymalnie wykorzystywana jest powierzchnia przeznaczona na składowanie.

Robot lepszy od człowieka

Użycie robotów do paletyzacji przynosi wiele korzyści, a te praktyczne urządzenia mają sporo przewag nad człowiekiem. To, co wykonuje robot, dla pracownika stanowiłoby monotonną czynność. Poza tym wykonywana przez człowieka wiązałaby się z ryzkiem popełnienia błędu – np. nieprawidłowego ułożenia towaru, przez co powierzchnia do składowania nie zostałaby wykorzystana w sposób optymalny. Ręczne układanie może doprowadzić nawet do zrzucenia układanego materiału, co może doprowadzić do uszkodzeń czy opóźnień w procesie produkcyjnym. Robot nie znuży się powtarzalnością, nie zmęczy się i nie odstąpi od narzuconego standardu.

Bezpieczeństwo pracy, wysoka wydajność

Przewagą robota do paletyzacji nad człowiekiem jest też to, że maszyna nie ulegnie wypadkowi przy pracy. Do tego swoje zadanie może wykonywać w trudnych warunkach – np. przy wysokiej czy niskiej temperaturze otoczenia, w podwyższonym hałasie itp. – i nie przełoży się to negatywnie na tempo ani wydajność. Robot może działać w trybie ciągłym, całodobowo, bez przestojów czy przerw. Jego użycie eliminuje też ryzyko uszkodzenia towaru przy przekładaniu z linii na paletę, co niestety może zdarzyć się pracownikowi.

Uniwersalne roboty do paletyzacji

Roboty to urządzenia, które znakomicie sprawdzają w różnorodnych branżach – np. w sektorze rolno-spożywczym, produkcji tworzyw sztucznych, wyrobów stalowych, odzieży, papieru itd. Z łatwością da się zintegrować je z rozmaitymi liniami produkcyjnymi. Parametry jego pracy ustala się poprzez prostą konfigurację. Tryb działania można elastycznie zmieniać i dostosowywać do nowych wymagań oraz aktualnych potrzeb.

Programowanie odbywa się intuicyjne, przez co bez problemu zmienia się model układania produktu. To daje możliwość szybkiego wprowadzenia nowego wzoru działania, jak również przenoszenia towaru o zmienionej wadze i wielkości.

Korzyści dla firmy dzięki robotom do paletyzacji

Automatyzacja finalnego etapu procesu produkcyjnego przynosi szereg korzyści. Podnosi przepustowość linii i zwiększa tempo przekazywania towaru do magazynu. Dzieje się to nie tylko szybciej, ale również bardzo precyzyjnie i bez uszczerbku dla jakości. Robot do paletyzacji to większa dokładność, wysoka ergonomia pracy i energooszczędność.

Oferta przygotowana przez Optoelectronic jest najlepszą odpowiedzią na oczekiwania firm, które chcą się dynamicznie rozwijać, wdrażać nowe rozwiązania i usprawniać swoje funkcjonowanie. Roboty do paletyzacji pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze. Ich instalacja nie jest skomplikowana, przez co szybko można zastosować je w procesie produkcyjnym. Uniwersalny charakter tego urządzenia sprawia, że każdy – bez względu na branżę, w której działa – może go mieć u siebie. Z kolei łatwe wdrożenie i prosta obsługa to gwarancja odniesienia w krótkim czasie wymiernych korzyści.

Similar Posts