O sortowaniu wiemy wszystko. Nasze urządzenia wesprą Twój biznes

Działasz w branży recyklingowej, tworzyw sztucznych albo rolno-spożywczej? Potrzebujesz nowoczesnych i wydajnych maszyn do sortowania surowców i produktów? Jeśli tak, to dobrze trafiłeś. Optoelectronic ma szeroki asortyment, który trafnie odpowiada na oczekiwania przedsiębiorców.

Precyzyjne sortowanie i szybka segregacja to jedne z kluczowych elementów procesów produkcyjnych wielu firm – m.in. zajmujących się przerobem plastiku, wytwarzaniem opakowań z tworzyw sztucznych, przetwórstwem nasion i zbóż, dystrybucją wyrobów spożywczych.

Sortowniki tworzyw sztucznych

2S, 4S, 5S i 10S to modele nowoczesnych sortowników kolorowego plastiku. Charakteryzuje je precyzja, szybkość działania, energooszczędność, a także intuicyjna obsługa. O ich skuteczności decydują sensory CCD 5000+ z rozdzielczością do 0,1 mm, wysokiej jakości soczewki przemysłowe i technologia high speed DSP.

Te urządzenia to nieodzowny element parku maszyn firm, które w swojej działalności stawiają na wysoką jakość. Doskonale sprawdzają się w miejscach, gdzie liczy się sprawność, szybkość i wydajność procesów technologicznych. Tak jest m.in. w przypadku przedsiębiorstw zajmujących się recyklingiem czy wytwarzających plastikowe opakowania. Mówiąc krótko wszędzie tam, gdzie bazuje się na tworzywach HDPE, PET, dużych skrawkach butelek po napojach i mleku, a także przemiale z nakrętek. Przy detekcji i segregacji można stosować różne parametry, związane z wielkością i kolorem.

Sortowniki dla branży rolno-spożywczej

6SXC-126, 6SXC-252 czy seria L to oznaczenia modeli sortowników optycznych, które znajdują zastosowanie m.in. przy produkcji pasz, sortowaniu zbóż i ziaren, a także dystrybucji nasion. Każde przedsiębiorstwo, które bazuje na surowcu typu fasola, pszenica, kukurydza, sezam, soja, kawa czy orzechy może łatwo i skutecznie wdrożyć u siebie te maszyny. Dzięki nim bez trudu odseparuje uszkodzony czy zanieczyszczony materiał. To z kolei pozwoli szybko uzyskać finalny produkt spełniający wysokie standardy i przyjęte normy.

Sortowniki optyczne są niezawodne. Kluczem do sukcesu jest praca oparta na sensorach światła CCD oraz specjalnych soczewkach przemysłowych. Pozwalają precyzyjne wykryć i odseparować od reszty surowca zanieczyszczenia, niewymiarowe elementy, uszkodzone, nadgnite albo przesuszone ziarna. Jest to bardzo ważne dla producentów i dystrybutorów żywności. Odstępstwa od wyśrubowanych norm związanych z jakością i bezpieczeństwem może skutkować nałożeniem kar czy odebraniem certyfikatów. Poza tym wypuszczenie towaru gorszej jakość to również ryzyko narażenia się na niezadowolenie klientów i utratę ich zaufania.

Sortowniki Optoelectronic – wysoka klasa, nowoczesność, wygoda

Urządzenia dostarczane na rynek przez Optoelectronic są trafną odpowiedzią na potrzeby wielu branż. Powstają z myślą o przedsiębiorstwach działających w przetwórstwie i produkcji rolno-spożywczej, zajmujących się recyklingiem plastiku i wytwarzających produkty z tworzyw sztucznych. Skutecznie wspierają te biznesy, w których liczy się precyzja i szybkość. Ta inwestycja szybko się zwraca, pomaga stawić czoła konkurencji i zrobić krok w stronę rozwoju.

Similar Posts