optoelectronic

Wspieramy firmy z wielu branż. Współpraca z nami to perspektywa rozwoju

O firmie Optoelectornic, jej działalności i ofercie opowiada Marcin Kaliś.

Optoelectronic to marka coraz bardziej znana na rynku. Jak zaczęła się jej historia?

– Jesteśmy firmą, która wyrosła na fundamencie przedsiębiorstwa Katolik Group, prężnie działającego w sektorze spożywczym. Wyniesione w ten sposób wiedza i doświadczenie stały się podstawą dla naszego rozwoju.

W czym się specjalizujecie?

– Realizujemy przedsięwzięcia, która w głównej mierze skierowane są do firm rolno-spożywczych. Dostarczamy im m.in. urządzenia ważąco-pakujące, sortowniki optyczne czy maszyny x-ray. Sortowniki i rentgeny świetnie sprawdzają się tam, gdzie surowcem i produktem są ziarna zbóż, kukurydza, orzechy, słonecznik, owoce i warzywa, herbata, rodzynki, sezam czy migdały. Pozwalają sprawnie, szybko i precyzyjnie wyeliminować zanieczyszczenia czy partie gorszej jakości. Nie ograniczamy się jednak do tych branż. Oferujemy też m.in. optyczne sortowniki koloru, które z powodzeniem znajdują zastosowanie w przedsiębiorstwach zajmujących się recyklingiem plastiku czy produkcją wyrobów z tworzyw sztucznych.

Na rynku jest wiele firm o podobnym profilu działalności. Dlaczego ktoś miałby skorzystać z oferty właśnie Optoelectronic?

– Naszym atutem jest szeroka gama produktów, a także autorskie rozwiązania wspierające funkcjonowanie i rozwój firm z różnych branż. Znamy rynek i oczekiwania przedsiębiorców, dostosowujemy się do nich i dobrze trafiamy w ich potrzeby. Dostarczamy nie tylko specjalistyczne maszyny, ale oferujemy też szerokie wsparcie, instalację urządzeń, usługi posprzedażowe, szkolenia dla personelu, pomoc techniczną, konserwację i serwis gwarancyjny. Każdego klienta traktujemy indywidualnie i jesteśmy w stanie przejść z nim całą ścieżkę – od pomysłu, poprzez szczegółowy projekt, aż do wdrożenia.

Oferta Optoelectronic nie ogranicza się tylko do asortymentu dla firm. Co proponujecie pozostałym klientom?

– Idziemy z duchem czasu. Stajemy przed różnorodnymi wyzwaniami, z czego bierze się konieczność szukania nowych rozwiązań. W ostatnim czasie ważnym tematem stało się znalezienie alternatywy dla tradycyjnych systemów grzewczych. Stąd też właśnie nasza odpowiedź w postaci pomp ciepła. To nowoczesne, wydajne, ekologiczne i oszczędne urządzenia, bazujące na Odnawialnych Źródłach Energii (OZE). Są korzystnym połączeniem oszczędności dla portfela i troski o środowisko naturalne. Do tego są bardzo praktyczne, bo oprócz funkcji ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania wody użytkowej, mają opcję chłodzenie, co jest bardzo ważne przy coraz bardziej upalnych latach. Pompy ciepła to propozycja dla klientów indywidualnych, którzy chcą używać ich w domu, ale też dla przedsiębiorców, którzy mogą wykorzystywać je np. w budynkach biurowych.

Jak w kilku zdaniach podsumować to, co robicie?

– Współpraca z nami to nie tylko gwarancja stabilniej działalności, ale też otworzenie przed sobą perspektyw rozwoju. Sami się stale rozwijamy i umożliwiamy to naszym klientom, wszechstronnie ich wspierając. Cechuje nas elastyczność oraz indywidualne podejście do każdego klienta, z uwzględnieniem specyfiki jego firmy. Działamy w całym kraju i zawsze jesteśmy do dyspozycji. Wszystko zgodnie z naszą dewizą „Nie ważne gdzie jesteś, my i tak jesteśmy gotowi!”.

Similar Posts