Polautomatyczna waga PUD25-GP tlo

Wiemy, jak ważyć i pakować. Mamy maszyny, które w tym pomagają

Sprawność i wydajność linii produkcyjnej to jeden z kluczowych elementów, decydujących o rentowności przedsiębiorstwa. Odpowiedzią na to wyzwanie dla firm z branży spożywczej, zajmujących się m.in. handlem i dystrybucją materiałów sypkich, są urządzenia oferowane przez Optoelectronic. Jeśli chodzi o precyzyjne odważanie pożądanej ilości surowca i szybkie pakowanie, modele FAG 750 i PUD25-GP nie mają sobie równych. 

Ziarna zbóż, cukier, mąka, kukurydza, słonecznik, mak, bakalie albo pestki dyni. Firmy, które na co dzień pracują z takim surowcem, dobrze wiedzą, jak wielkie znaczenie ma jego porcjowanie, pakowanie czy przepakowywanie.

Maszyny ważące i pakujące – szybko, sprawnie, prosto i skutecznie

Tradycyjny sposób ważenia i pakowania, czyli ręczne odsypywanie materiału na wagę, a następnie przesypywanie porcji do opakowania, to rozwiązanie które sprawdza się jedynie w działalności detalicznej. Jeżeli chodzi jednak o przedsięwzięcia na większą skalę, takie podejście nie przystaje do współczesnych standardów i przypomina manufakturę z zamierzchłych czasów.

Maszyny oferowane przez Optoelectronic, takie jak np. FAG 750, to technologicznie zupełnie inna epoka. Półautomatyczna waga PUD25-GP posiada 3 czujniki odczytujące masę. Wyposażona jest również w przenośnik do szycia worków z możliwością regulacji jego wysokości. Choć są urządzeniami zaawansowanymi pod względem technicznym, ich obsługa jest łatwa i intuicyjna. Nie wymagają specjalnych kwalifikacji i pracownicy szybko nauczą się z nich korzystać. Charakteryzuje je również łatwy montaż, dzięki czemu nie przysparzają kłopotów z wdrożeniem do codziennego użytku.

Jak działają maszyny do ważenia i pakowania

Praca urządzeń składa się z kilku podstawowych, następujących po sobie etapów.

Wszystko zaczyna się od umieszczenia surowca w górnym zbiorniku. W kolejnym korku maszyna odważa ilość o ustalonej, zaprogramowanej masie, jakiej w danym momencie potrzebujemy. Następnie gotowe porcje przekierowywane są do opakowań. Po tym pojedyncze opakowania są zamykane, po czym możemy kierować je na kolejny etap – np. dowolną liczbę sztuk układamy na paletach, w większych kartonach czy specjalnych pojemnikach. Wszystko zależy już od indywidualnego systemu stosowanego w firmie, czy przyjętego sposobu postępowania z towarem.

Atuty i korzyści

Maszyny ważące i pakujące są bardzo wydajne i niezawodne. Kto zdecyduje się zastosować je u siebie, w krótkim czasie zobaczy pozytywne efekty, jakie płyną z korzystania z tego rodzaju urządzeń.

Urządzenia oferowane przez Optoelectronic są precyzyjne, dzięki czemu odważają dokładnie tyle materiału, ile trzeba, przez co zachowane są wszelkie normy i minimalizowane straty. Cechuje je również łatwość obsługi i ergonomia, co korzystnie wpływa na usprawnianie procesów produkcyjnych i pozytywnie przekłada się na działalność całego przedsiębiorstwa. Stąd już prosta droga do poprawy rentowności i zwiększenia zysków. Dlatego taki sprzęt powinien znaleźć się na wyposażeniu wszystkich firm, które nie chcą stać w miejscu, ale stawiają na innowacyjność i dynamiczny rozwój.

Similar Posts